YAZAR
Edip Yalçınkaya
DOSYA BOYUTU
4,15 MB
YAYIN TARIHI
2015
DIL
Türkçe
ISBN
9789753440356

Ma Ülkesi harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Edip Yalçınkaya. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Edip Yalçınkaya'den Ma Ülkesi kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


Bugün o vadide gördüğün büyük ihtimalle onlardan biri. Onlardan binlercesi var, gizli mağaralarda, Belzab'a karşı büyük bir isyan için hazırlık yapıyorlar. Kadınlardan oluşan bir ordu yarattıkları söyleniyor. Aslında Esta'nın kim olduğunu bilen yok, ama çocuklarını herkes biliyor. Belzab Ma halkının azraili ise, Esta'da Belzab'ın azrailidir. Belzab'ın tek kâbusu budur. Kız çocuklarını bu yüzden takip ediyoruz, onlara katılmasınlar diye... Annenle de bu yüzden konuşmuyoruz. Nasıl, dedim şaşırarak. Annem de mi onlardan? Soru sorma, beni dinle, dedi ve başladı anlatmaya. Bir gün vadide Esta'nın çocuklarından birini gördüm. Adı Ayra'ydı. Yaralıydı, acılar içinde yardım diliyordu. En fazla on sekiz yaşında genç ve periler kadar güzel bir kızdı. Nasıl yaralandığını bize hiç söylemedi. Neyse, onu sırtladım, eve götürdüm. Annen iyi bir hekim, onu iyileştirir dedim. Bir de bunların bana görünmüş olması bir onurdu. Bunu annen görsün istedim. Nasıl bir onur, diye sordum. Esta'nın çocukları herkese görünmezler, dedi. Onlar görünmek istediklerine görünürler.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 270Baskı Yılı: 2015Dili: TürkçeYayınevi: Belge Yayınları 


Alış-Veriş Listeme Ekle. Ma Ülkesi Dersim Efsanesi. Aslında Esta'nın kim olduğunu bilen yok ama çocuklarını herkes biliyor. Belzab Ma halkının azraili ise Esta'da Belzab'ın azrailidir.