Tasmalı Güvercin

TASMALI GÜVERCİN - CEMIL KAVUKÇU ürününün 6 adet mağaza içerisinden ücretsiz kargo ve bkm express TASMALI GÜVERCİN - CEMIL KAVUKÇU yorumları okuyup, sizde yorum bırakabilirsiniz.

Responsive image
YAZAR
Cemil Kavukçu
DOSYA BOYUTU
6,58 MB
YAYIN TARIHI
2009
DIL
Türkçe
ISBN
9789750736155

Tasmalı Güvercin harika bir kitap. Bu kitabın yazarı Cemil Kavukçu. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Cemil Kavukçu'den Tasmalı Güvercin kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin.


İkinci kaptanla üçüncü çarkçı hiç keyif almadıkları her hallerinden belli olan bir bıkkınlıkla bağırışsız, küfürsüz, yorumsuz tavla oynuyorlar. Her an bırakıp kamaralarına çekilebilirler. Ben de elime geçirdiğim, iyice yıpranmış, hamur gibi olmuş elli ikilik desteyle kâğıt falı açıyorum. Biraz sonra kamarama gidip dolabımdaki stoktan (gemide içki içmek yasak olmasına karşın, kaptan ve çarkçıbaşı dahil herkesin dolabı ağzına kadar içki doludur) bir şeyler içip kitap okumayı düşünüyorum.Tasmalı Güvercin, öykücülüğümüzün son dönemine damgasını vurmuş yazarlardan birinin, Cemil Kavukçu'nun çok önemli bir ustalık yapıtı. Kavukçu, okurunu bambaşka bir dünyaya götürüyor. Sessiz kasabaların birer kartpostal gibi hareketsiz görünümlerinin ardında yaşanan tekinsiz, ama alabildiğine renkli dünyasına... Bugüne kadar hakkında sayısız yazı yazılan Kavukçu, Fethi Naci'yi haklı çıkarıyor: Elini neye değse öykü oluyor.İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 96Baskı Yılı: 2014e-Kitap: Sayfa Sayısı: 69Baskı Yılı: 2009Dili: TürkçeYayınevi: Can Yayınları 


Avın bol olduğu bir yerde yaşayan bir karga varmış. Bu karga bir gün yuvasında oyalanırken karşıdan bir avcının malzemeleriyle geldiğini görmüş. Bir köşeye gizlenip avcıyı izlemeye başlamış.